Modelowanie sylwetki – od czego zacząć? Jakie zabiegi pomagają w rzeźbieniu ciała?

Modelowanie sylwetki to złożony proces, który nie może obyć się bez regularnych ćwiczeń i odpowiedniej diety. Oprócz zmiany stylu życia warto też skorzystać z profesjonalnych zabiegów, które mogą przyspieszyć i utrwalić efekty rzeźbienia sylwetki. Przedstawiamy procedury polecane przez ekspertów.

Fala uderzeniowa na cellulit i oporną tkankę tłuszczową

Początkowo fala uderzeniowa wykorzystywana była głównie w fizjoterapii. Szybko jednak okazało się, że doskonale sprawdza się również w modelowaniu sylwetki, a szczególnie w redukcji cellulitu. Jest to mało inwazyjna procedura, niewymagająca znieczulenia ani rekonwalescencji. Działanie fali uderzeniowej opiera się na zjawisku dźwiękowej energii, która jest precyzyjnie skoncentrowana w określonych częściach ciała. Celem zabiegu jest aktywacja i stymulacja procesów regeneracji kolagenu oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Dla uzyskania widocznych i trwałych rezultatów konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Czasem wskazane jest wykonanie nawet kilkunastu sesji.

Wyrzeźbione ciało dzięki elektrostymulacji mięśni

Kolejnym mało inwazyjnym zabiegiem, który specjaliści z Kliniki Ambroziak w Piasecznie radzą połączyć z aktywnością fizyczną, jest elektrostymulacja, która pomaga w budowaniu i rzeźbieniu mięśni, a przy okazji przyczynia się też do redukcji tkanki tłuszczowej. Do wybranych partii ciała przyklejane są elektrody, które generują impulsy elektryczne o bezpiecznej dla człowieka częstotliwości, generujące skurcze mięśni. W zaledwie 3 tygodnie można uzyskać efekt widocznie wyrzeźbionych i wzmocnionych mięśni. Jeżeli po serii 4-6 zabiegów utrzymywana jest regularna aktywność fizyczna, efekty elektrostymulacji mogą utrzymywać się nawet latami.

Wyszczuplający masaż, czyli drenaż podciśnieniowy

Drenaż podciśnieniowy to zabieg modelowania sylwetki, który opiera się na masażu. Procedura wykonywana jest przy pomocy nowoczesnego urządzenia wyposażonego w głowice masujące. Zabieg pozwala pozbyć się cellulitu, wiotkiej skóry i obrzęków. Należy wykonywać go regularnie i z dużą częstotliwością, aby uzyskać zadowalające efekty. Często też łączy się masaż podciśnieniowy z innymi zabiegami modelowania sylwetki, aby spotęgować jego działanie. Podstawowa terapia składa się z 10 zabiegów. Specjaliści zalecają dodatkowo cykliczne zabiegi przypominające dla podtrzymania efektów.

Modelowanie sylwetki na zimno, czyli kriolipoliza

Kriolipoliza to przede wszystkim sposób na pozbycie się opornej tkanki tłuszczowej, z którą nie poradziły sobie ćwiczenia i dieta. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia, który zasysa wybrany fragment skóry wraz z tkanką tłuszczową i schładza go do odpowiednio niskiej temperatury, pod wpływem której obumierają komórki tłuszczowe. Efektem jest widoczne wyszczuplenie ciała i redukcja nieestetycznych fałdek. Pełne rezultaty związane z redukcją tłuszczu widoczne są po kilku tygodniach, ponieważ organizm potrzebuje czasu na przetworzenie uszkodzonych komórek tłuszczowych.

Ujędrnianie ciała skoncentrowanymi ultradźwiękami

Technologia HIFU, czyli skoncentrowane ultradźwięki, to metoda intensywnej stymulacji skóry i tkanki podskórnej, bez naruszania powierzchni naskórka. Wytworzona podczas zabiegu energia dociera na głębokości do 9–13 mm. Ultradźwięki rozgrzewają skórę i generują w niej mikrouszkodzenia, które stymulują produkcję kolagenu oraz usuwanie komórek tłuszczowych. Zaletą zabiegu HIFU jest możliwość osiągnięcia optymalnych efektów już po jednej sesji.Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com.

Treść promocyjnaZobacz także:
Photo of author

Magdalena

Dodaj komentarz